لطفاً چند لحظه برای مغزینه تامل بفرمائید
  
تعداد سکه : 0
 
نام‌کاربری
رمــــــز
 
 
چقدر مغز خود را می‌شناسید؟ آیا از مهارت‌ها و قابلیت‌های آن آگاه هستید؟ آیا می‌دانید که شما قادر به فعال‌تر نمودن مغز خود هستید؟ آیا می‌دانستید برای سلامت مغز هم همانند سلامت بدن، ورزش‌هایی وجود دارد؟ اگر می‌خواهید پاسخ این سوالات را پیدا کنید، با مغزینه همراه شوید...
همه ما برای داشتن یک بدن سالم رفتارهایی را انتخاب می‌کنیم و سعی می‌کنیم که به طور منظم آن‌ها را انجام دهیم. داشتن رژیم‌ غذایی کم‌چرب و کم‌نمک، خوردن صبحانه کامل، انجام ورزش‌های صبح‌گاهی و داشتن ساعات منظم خواب و بیداری مثال‌هایی از این نوع رفتارهای مثبت برای حفظ و ارتقاء سلامت بدن هستند. اما آیا تا به حال به این مساله فکر کرده‌اید که برای حفظ و ارتقاء سلامت مغز چه کارهایی میتوان انجام داد؟ آیا همانقدر که به سلامت جسم خود اهمیت می‌دهیم به سالم نگه‌داشتن مغزمان هم فکر می‌کنیم؟ آیا اصولاً راه کارهایی وجود دارد که با انجام آن‌ها بتوانیم مغز خود را شاداب‌تر و فعال‌تر نگه داریم؟ آیا میتوانیم قابلیتهای مغز خود را، همانند حافظه و تمرکز، ارتقاء دهیم؟ پاسخ تمامی این سوالات در ویژگی منحصر‌به فرد مغز ما، یعنی تغییرپذیری نهفته است.
مغز ما، همانند عضلات بدن برای قوی‌تر شدن نیاز به حرکت و فعالیت دارد. همان‌طور که بعد از چند روز نشستن و راه‌نرفتن، عضلات پا ضعیف و ناتوان می‌شوند، مغز هم در صورت فعالیت نکردن، به‌تدریج ضعیف می‌شود و توان خود را از دست می‌دهد. در چنین شرایطی می‌بینید که حتی یک عملیات ساده محاسباتی هم برایمان دشوار می‌شود. اما خوشبختانه عکس این مساله نیز وجود دارد، هرچقدر که مغز به انجام فعالیت‌های منظم بر اساس یک برنامه طراحی شده بپردازد، توانمندتر شده و قدرت و ظرفیت بیشتری پیدا می‌کند. مغز انسان قابلیت های حیرت انگیزی دارد. ما میتوانیم در صورت بهره گیری مناسب از این قابلیتها، احساسات و تمایلات خود را در سخت ترین شرایط مدیریت نماییم، با ایجاد شرکتها و کارخانجات کارآفرین موقعیتهای شغلی متعددی را ایجاد کنیم، با تصمیم گیریهای هوشمندانه سخت ترین بحرانها را در زندگی خود با موفقیت پشت سر گذاریم، یا در مدت زمان کوتاهی حجم قابل توجهی از دانش و مهارتهای مختلف را کسب نماییم.
افراد موفق از دنیای دیگر نیامده اند، بلکه در کنار توانمندی های پایه خود، از ویژگی تغییرپذیری مغز خود بهترین بهره را برده اند. مطالعات جدید علمی نشان داده‌اند که توانمندی های مختلف مغز انسان با انجام تمرینات منظمی، که به‌آن‌ها ورزش‌های مغزی گفته می‌شود، تقویت می‌شوند. با انجام منظم این ورزش‌ها، قسمت‌های مختلف مغز فعال می‌شود و فعالیت خود را افزایش می‌دهد. تکرار پیوسته و منظم این ورزش‌ها، ساختارهای مختلف مغزی را برای انجام فعالیت های مهم روزانه در زندگی شخصی، خانوادگی، و محیط کار و تحصیل توانمند میسازد و باعث می‌شود که مغز در تمام طول عمر هیچ‌گاه بازنشسته نشود.
و آنچه که ما در مغزینه به‌دنبال آن‌ هستیم، ارائه هدفمند این ورزشهای مغزی در قالب تمرینات کامپیوتری و بر اساس یک برنامه منظم زمانی، متناسب با نیازهای شخصی شما، است.
ما می‌خواهیم که شما در مغزینه با انجام ورزش‌های مغزی سلامت مغز خود را حفظ نموده و توانمندیهای آنرا افزایش دهید.